Kalendarz urlopowicza 2012 – święta, weekendy, okazje do wypoczynku

Spis okresów turystycznych, długich weekendów, świąt i innych okazji do wypoczynku. Zaplanuj urlop z wyprzedzeniem i zaoszczędź nawet 50 proc. kosztów!

 

Długi weekend: TRZECH KRÓLI
Liczba wolnych dni: 3

Okres: 6-8 stycznia

Jeśli jeszcze ci mało świąteczno-noworocznego wypoczynku, możesz wybrać się na trzydniowe „poprawiny”. Miłośnikom imprezowania proponujemy city break w najciekawszych miastach Europy.
Okazja na wyjazd: KARNAWAŁ
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 6 stycznia – 22 lutego

Wybierz się na urlop w najbardziej rozrywkowym okresie w całym roku. Polecamy zabawę w gronie przyjaciół w Budapeszcie – jednej z europejskich stolic clubbingu i imprez muzycznych.
Okazja na wyjazd: FERIE ZIMOWE
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 16 stycznia – 26 lutego (zależnie od województwa)

Zabierz dzieci na aktywny wypoczynek do najlepszych europejskich ośrodków sportów zimowych… albo wybierz się do mniej oczywistych miejsc na zimowy urlop. Ferie spędzone na stoku to świetny sposób na powrót do przedświątecznej formy.
Okazja na wyjazd: WALENTYNKI
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 14 lutego

Zaproś swoją drugą połowę na romantyczną podróż do najciekawszych miast Europy. Zwiedźcie nastrojowe zakątki Wiednia czy Paryża, próbując lokalnych przysmaków i bawiąc się w najlepszych klubach.
Długi weekend: WIELKANOC
Liczba wolnych dni: 3

Okres: 7-9 kwietnia

Spędź pogodne święta z rodziną – w paryskim Disneylandzie. Nie chcesz wyjeżdżać tak daleko? Wybierz się na poszukiwanie krasnali we Wrocławiu – jednym z najpiękniejszych polskich miast. Ciekawych sposobów na spędzenie Wielkanocy z pewnością ci nie zabraknie.
Długi weekend: ŚWIĘTO PRACY
Liczba wolnych dni: 1-9*

Okres: 3-6 maja

*wzięcie urlopu 30 kwietnia, 2 i 4 maja wydłuży okres wolny od pracy aż do 9 dni.

Pierwszą część długiego weekendu możesz spędzić poza granicami Polski. Skorzystaj z okazji i poznaj Brytyjczyków lub Francuzów, którzy z bliska mogą wydać się narodami jeszcze bardziej ekscentrycznymi, niż podejrzewasz.
Długi weekend: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Liczba wolnych dni: 4-9*

Okres: 28 kwietnia – 1 maja

*wzięcie urlopu 30 kwietnia, 2 i 4 maja wydłuży okres wolny od pracy aż do 9 dni.

Świętuj najlepszy długi weekend w roku, poznając dzieje fascynujących polskich miast. To najlepsza okazja, aby nadrobić zaległości w poznawaniu historii naszej ojczyzny – wykorzystaj pogodne majowe poranki, aby zwiedzać zabytki i muzea Krakowa czy Poznania.
Długi weekend: BOŻE CIAŁO
Liczba wolnych dni: 4

Okres: 7-10 czerwca

Jak dotąd nie nadarzyła ci się okazja, aby zwiedzić stolicę Polski? Skorzystaj z czterech dni długiego weekendu i wybierz się do Warszawy z przyjaciółmi, rodziną lub swoją drugą połową. Rozrywek z pewnością nie zabraknie.
Okazja na wyjazd: EURO 2012
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 8 czerwca – 1 lipca

Zarezerwowałeś już bilety na mecze? W takim razie nie zwlekaj z organizacją podróży i noclegów. Im wcześniej się z tym uporasz, tym mniej zapłacisz, a co ważniejsze – zamiast myśleć o problemach z dojazdem, będziesz mógł skupić się wyłącznie na piłkarskich emocjach.
Okazja na wyjazd: WAKACJE
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 29 czerwca – 31 sierpnia

Wykorzystaj wakacje, aby poznać od podszewki Rzym – stolicę antycznego świata – lub przekonać się, że w Gdańsku można robić znacznie więcej, niż tylko wylegiwać się na plaży. Jeśli nieco przedłużysz swój wypoczynek, będziesz mógł wybrać się na wrześniową wycieczkę szlakiem węgierskich festiwali win.
Okazja na wyjazd: HALLOWEEN
Liczba wolnych dni: zależnie od wykorzystanego urlopu

Okres: 31 października

Każda okazja do zabawy jest dobra, ale Halloween jest okazją znakomitą. Wieczór duchów warto spędzić w Wielkiej Brytanii, czyli ojczyźnie rozrywkowego święta. Zanim jednak wyjedziesz, zapoznaj się z jego historią.
Długi weekend: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Liczba wolnych dni: 4

Okres: 1-4 listopada

Wykorzystaj długi weekend, aby odwiedzić rodzinę, a przy okazji zwiedzić jedne z najciekawszych polskich miast. Pogoda może nie sprzyjać, ale z poznawaniu ich historii z pewnością będzie sprzyjała spokojna jesienna atmosfera.
Okazja na wyjazd: ANDRZEJKI
Liczba wolnych dni: zależnie od wziętego urlopu

Okres: 29 listopada

Lepsza od andrzejkowych wróżb będzie wycieczka do Czech, czyli kraju, w którym listopad zwyczajowo jest miesiącem imprez winiarskich. Podróżuj szlakiem cenionych winnic lub weź udział w festiwalach poświęconych najlepszemu trunkowi świata.
Długi weekend: BOŻE NARODZENIE
Liczba wolnych dni: 5-11*

Okres: 22-26 grudnia

*wzięcie urlopu 27, 28 i 31 grudnia wydłuży okres wolny od pracy do 11 dni

W roku 2012 świąteczny weekend będzie niezwykle długi, warto więc wybrać się w dalszą podróż. Co powiecie na grudniowe imprezowanie w najlepszych klubach na kontynencie? A może wolicie romantyczne podróże po pokrytej śniegiem Europie? Możliwości świątecznego wypoczynku są nieskończone – nie warto więc zaprzepaścić okazji na ciekawy urlop.
Długi weekend: SYLWESTER
Liczba wolnych dni: 4-11*

Okres: 29 grudnia – 1 stycznia

*wzięcie urlopu 27, 28 i 31 grudnia wydłuży okres wolny od pracy do 11 dni

Gdzie spędzić najhuczniejszą imprezę roku? To trudna decyzja, kiedy do dyspozycji macie cały świat!


Dlaczego warto organizować podróże z wyprzedzeniem?

– im wcześniej rezerwujesz bilet, tym mniej płacisz!
– wybierasz z większej oferty przewozów i noclegów!
– nie ryzykujesz, że wolne miejsca zostaną wykupione!

Nie zwlekaj – zorganizuj swój urlop już dziś!Wrzuć informacje z Turisticusa na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Flaker
 • Google Buzz
 • Poleć
 • Spis
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • linkr
 • Live
 • Pinger
 • elefanta
 • Grono.net
 • Linkologia


Artykuł napisał:

Turisticus

Kto nie lubi odpocząć od szarej codzienności przynajmniej w wolny weekend? Nie znam lepszego sposobu niż wyjazd do jakiegoś ciekawego miasta.

Zostaw odpowiedź
*

Zabrania się wykorzystywania bez zgody właściciela serwisu treści oraz materiałów graficznych zawartych w portalu. Publikowane w serwisie Turisticus.pl treści, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.