City break: poznaj Poznań!

Lubisz w wolnych chwilach poznawać zakątki naszego kraju? Wybierz się do Poznania, czyli miasta, w którym możesz stanąć twarzą w twarz z historią! Zobacz najwspanialsze zabytki architektury militarnej oraz sakralnej, a także zwiedź najciekawsze muzea. Stołuj się w tradycyjnych restauracjach i odpoczywaj w zacisznych parkach. Korzystaj z weekendu, aktywnie spędzając wolny czas!

[slider]
Rynek w Poznaniu
[/slider]

[testimonials1 by=”Polecana trasa„]
DZIEŃ 1: Ratusz – odwach – waga miejska – Muzeum Instrumentów Muzycznych – Muzeum Archeologiczne – Muzeum Narodowe – Zamek Królewski;
DZIEŃ 2: Muzeum Etnograficzne – Ostrów Tumski – Muzeum Archidiecezjalne – Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła;
DZIEŃ 3: Park Wilsona – palmiarnia – powrót.
[/testimonials1]
Swój city break w Poznaniu rozpoczniesz na Starym Rynku, pełnym zabytkowych zabudowań. Zapewne każdemu z nich zechcesz poświęcić przynajmniej kilkanaście minut, przygotuj się więc na dłuższy spacer, który zaczniesz od ratusza. Stamtąd przejdziesz do kolejnych atrakcji, takich jak odwach, czyli budynek miejskiej straży, czy waga miejska – średniowieczna siedziba urzędnika odpowiedzialnego za określanie wagi produktów. W pobliżu znajdziesz również Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Narodowe – każde z nich zapewniające rozrywkę na długie kwadranse. Pierwszy dzień zwiedzania zakończysz wizytą na Zamku Królewskim, wzniesionym przez Przemysła II w XIII wieku.

Wyruszysz do Ostrowa Tumskiego – jest to położona na Warcie wyspa, której znaczną część zajmują przepiękne obiekty sakralne.

Drugi dzień wędrówki po zakamarkach Poznania rozpoczniesz w Muzeum Etnograficznym, szczycącym się bogatą kolekcją eksponatów z Ameryki Środkowej i Południowej. Następnie wyruszysz do Ostrowa Tumskiego – jest to położona na Warcie wyspa, której znaczną część zajmują przepiękne obiekty sakralne, takie jak Bazylika Archidiecezjalna św. Apostołów Piotra i Pawła. Znajdziesz tam również Muzeum Archidiecezjalne, pełne dzieł sztuki związanych z religią, a także inne przedmioty „świadczące o duchowości człowieka”. Wyprawa ta prawdopodobnie zajmie Ci wiele czasu, będzie więc ostatnią atrakcją drugiego dnia wyjazdu.

Dzień trzeci spędzisz w Parku Wilsona, założonym w pierwszej połowie XIX wieku. Od roku 1910 jego główną atrakcję stanowi największa w Polsce palmiarnia, w której zgromadzono ponad tysiąc gatunków roślin, a także blisko dwustu gatunków ryb z całego świata. Spokojna atmosfera panująca na terenie parku sprawi, że doskonale wypoczniesz przed zbliżającą się podróżą powrotną.

Kliknij i wybierz najtańszą ofertę

[big_button_blue link=”http://www.lotnicze-bilety.pl”]Samolot[/big_button_blue]
[big_button_orange link=”http://biletyautokarowe.pl/bilety-miedzymiastowe”]Autokar[/big_button_orange]
[big_button_green link=”http://www.discounthotelscompare.com”]Hotel[/big_button_green]

[one_third]
[icon_column
icon_url48x48 = „/wp-content/uploads/2011/03/icon-info.png”
title = „Miasto w liczbach”
subtitle = „”]
[list_arrow2]

  • Rok założenia: 1253
  • Powierzchnia: ok. 262 km2
  • Liczba mieszkańców: ok. 550 000
  • [/list_arrow2]
    [/icon_column]
    [/one_third]
    [one_third_last]
    [icon_column
    icon_url48x48 = „/wp-content/uploads/2011/03/icon-tel.png”
    title = „Przydatne informacje”
    subtitle = „”]
    [list_arrow2]

  • Numer kierunkowy: 61
  • Województwo: wielkopolskie
  • Oficjalna strona miasta: www.poznan.pl
  • [/list_arrow2]
    [/icon_column]
    [/one_third_last]

    Środki transportu

    [list_arrow2]

  • Samolot – przylot z miast: Warszawa;
  • Autokar – przewozy ze wszystkich dużych miast w Polsce.
  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    *